O projektu

 Dynamika rozvoje technologií mění společně s masovým užíváním sociálních sítí celou naši společnost. Těmito změnami tak přirozeně prochází také samotné školství. Průběžně se mění struktura učitelského sboru, současně se mění formy výuky. Tyto změny se však dějí rychle, mnohdy je složité je všechny vnímat a vstřebávat. Z myšlenky zachycovat současné změny ve školství vznikl projekt Up School. Projekt chce informovat, vzdělávat, ale také bavit. Další informace o projektu získáte z tiskových zpráv v sekci Pro média.

Kdo všechno tvoří články na UpSchool.cz

Bc. Aleš Durďák

Autor knihy Praktický průvodce sociálními a mediální prezentací pro střední školy. Středním školám poskytuje poradenství v oblasti marketingu a mediální prezentace. Baví jej dělat rozhovory se zajímavými lidmi a to nejen z oblasti školství. Pravidelně bude připravovat podcasty (audio rozhovory) s lidmi z oblasti školství, které naleznete v rubrice Rozhovory. Jeho cílem je snaha pojmenovat prostřednictvím svých hostů problémy, které české školství trápí. Současně však chce přinášet inspiraci od lidí z různých sfér, aplikovatelnou třeba právě do vaší školy. Vystudoval obor marketing na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

PaedDr. Ludvík Zimčík

Ředitel Školy na konci světa. Ve školství se pohybuje více než třicet šest let - řídí vzdělávací subjekt, který zahrnuje střední odbornou školu, základní školu a mateřskou školu. Praxe ho naučila, že je třeba netočit se jako korouhvička na věži podle momentálních názorů, přání a nepromyšleností MŠMT a dalších nadřízených, ale hlavně používat svůj vlastní rozum a odborné znalosti a zkušenosti a snažit se učit a řídit školu tak, aby to žákům něco přinášelo. Potkávat se s ním můžete v rubrice Absurdity.

Martin Šáděra

Více než 12 let tvoří webové stránky pro mateřské, základní i střední školy a programuje (nejen) webové aplikace. Zajímá se o nové dění v oblasti digitálních technologií a také si velmi rád hraje. Snaží se propojovat herní mechaniky s reálným životem formou gamifikace.
​Je otcem sedmileté dcery, pro kterou neustále hledá kreativní formy výuky a současně si tak opakuje učivo základní školy. Je autorem rubriky Škola hrou, do které hledá další nadšené přispěvatele.

Mgr. Lucie Netopilová

Pracuje jako psycholog a terapeut 10let, práce školního psychologa rozšířila její pracovní náplň také do oblasti školství, snaží se vždy vycházet z potřeb svého klienta, podat mu pomocnou ruku a najít s ním cestu v jeho tíživé situaci. Vždy se řídí heslem:"když už vám nemůžu pomoct, tak aspoň nesmím ublíížit.!"

Karel Motlík

Od roku 2008 se věnuje designu, vývoji webových stránek a vizuální komunikaci na internetu. Je autorem loga projektu a na seminářích radí školám, jaké vkládat příspěvky na sociální sítě.

Více na iCard.cz

Napište nám

Chcete nás podpořit, máte nápad a nebo se chcete připojit? Napište nám!


© 2020 upschool.cz - netradiční a inovativní pohledy na české školství