Fungující škola po dobu karantény
Aktuální doba vyžaduje intenzivnější využití on-line prostředí k distanční výuce vašich studentů. V této rubrice najdete zajímavé tipy na software, který tuto formu výuky umožňuje, a současně formy a možnosti komunikace, které jsou z našeho pohledu důležité nejen v době pandemie.
Marketing školy po dobu karantény
Mediální prezentace školy po dobu karantény
Pozitivní mediální výstupy o vaší škole rozšiřují její povědomí a dobré jméno. A to platí bez výjimky také po dobu karantény. Z hlediska mediální prezentace školy je v…
Využití Instagramu po pro školy po dobu karantény, ale také po ní
Sociální sítě jsou skvělým komunikačním nástrojem, který školám pomáhá prezentovat její činnost navenek. Je potřeba si říci, že každá sociální síť je něčím specifická a…
Marketing školy po dobu karantény
„Špatné dny jsou tu od toho, aby daly příležitost jiným dnům stát se lepšími.“ To platí o současné situaci beze zbytku. Hledáte-li příležitosti, na které vám v…
Nástroje na distanční výuku
V souvislosti s uzavřením škol v České republice jste jako učitelé či ředitelé škol byli nuceni zakusit distanční formu vzdělávání. Jelikož se situace jeví jako stav, který bude trvat v řádu měsíců, dává smysl se trochu vzdělat v oblasti moderních komunikačních nástrojů, které vaši žáci znají a používají a této skutečnosti využít. Můžete pomocí těchto nástrojů totiž doplnit výuku (konzultace, vysvětlení probírané látky) nebo ji kompletně přesunout do on-line prostředí.
Google Classroom
Snadný a spolehlivý nástroj pro vytvoření a provoz distanční výuky. Zřízení služby je velmi snadné a hlavně rychlé. Během několika minut se zaregistrujete a můžete…
Microsoft Teams
Užitečný nástroj od společnosti Microsoft, který umožňuje vzdáleně komunikovat, plánovat a sdílet výukové materiály.
Moodle
Velmi oblíbená aplikace pro distanční výuku, vytváření elektronických kurzů i komunikaci kantorů a studentů.
EasyClass
Jednoduchý a přehledný nástroj pro vytvoření virtuální třídy a sdílení výukových materiálů prostřednictvím internetu. Zdánlivou nevýhodou může být prostředí aplikace,…
Nástroje pro on-line komunikace
Lámete si hlavu nad tím, jak při aktuální situaci s virem COVID-19 nejlépe komunikovat se svými žáky a jejich rodiči? Napadlo vás využít dostupné on-line aplikace pro výuku na dálku? Pojďme se společně podívat na jednotlivé možnosti a jejich výhody a nevýhody.
Níže naleznete seznam aplikací pro on-line komunikaci, jejichž rozhraní je v českém jazyce a použití je zdarma. Dle svých preferencí si pak jednoduše vyberete tu, která vašim potřebám bude sloužit nejlépe. Pokud už některou níže zmíněnou aplikaci používáte, můžete si alespoň rozšířit povědomí, případně svoji volbu přehodnotit a vyzkoušet nové možnosti. Pro využití k výuce z našeho pohledu jasně vede aplikace Zoom, v těsném závěsu je Messenger, ale i ostatní možnosti se dají s určitým omezením použít.
Zoom
Podle všeho nejvhodnější nástroj pro výuku s drobnými omezeními ve verzi, která je dostupná zdarma.
Messenger
Jeden z nejrozšířenějších komunikačních nástrojů nejen u žáků je Mesenger od Facebooku.
Skype
Dalším mocným komunikačním nástrojem je aplikace od společnosti Microsoft.
Velice populární komunikační aplikace, která oplývá téměř všemi potřebnými funkcemi.
Hangouts
Méně rozšířená aplikace od Googlu se spoustou užitečných funkcí.
Telegram
Jednoduchý komunikační nástroj, který může sloužit pro komunikaci s žáky či rodiči.
Připravujeme praktické rady k on-line výuce ve vaší škole
Zajímá vás víc?
© 2020 upschool.cz - netradiční a inovativní pohledy na české školství